Bloglar

Bi’ Röportaj: ¨Ben Bu Kapıyı Kapatmayacağım!¨

0 dakika okunma süresi.

187

 

Kirazsoft Blog, bugün madalyonun arka yüzünü yazıyor.

Pandemi etkisinde değişen koşullardan sürekli bahsediyoruz. Peki, değişen koşullardan etkilenenler? Bu yazımızda size The Vagonn Cafe’nin işletmecisi Münevver Hanım ile yaptığımız röportajı aktaracağız.

 

 

Öncelikle merhaba. Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Merhaba, ismim Münevver. Ataköy’de bulunan Vagonn Cafe’nin işletmecisiyim. Burası bizim yerimiz, Vagonn Cafe babam Fevzi Bey’e ait. Ona burada yardım etmeye gelip sonra da kalan kişiyim. Aslında Banka ve Sigorta mezunuyum. Ondan önce de işletme bölümünü bitirmiştim. Zamanla hizmet sektörünü ve bu işi sevdim. 2013 yılından beri buradayız.

 

Konuşma sırasında bir latife geçiyor aramızda. Ben mekanın sahibi olarak sizi biliyorum diyorum, mahçupça gülüp karşı çıkıyor. Baba Fevzi Bey’e duyduğu saygı ve sevgi her hâlinden belli.

 

Yeme-içme sektöründeki kariyeriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Öğrendiğim her şeyi burada edindim. Daha önce bu alanda bir kariyerim yoktu. İşi, insanlarla iç içe olmayı, hizmet sektörünü sevdim. Olası bir durumda kariyerim yine hizmet sektöründe devam edecektir.

 

Bu sektörde olmak size kendinizi nasıl hissettiriyor?

Çok yorucu ama mutlu ediyor. Yorulsak bile sevdiğimiz işi yapıyoruz. Ben her gün buradayım. Burada olmadığım gün hastayımdır. Öyle zamanlarda bile serumu alıp gece mekanın kapanışına yetişirim.

 

Tam burada Konfüçyüs’e ait şu sözü hatırlıyorum: ¨Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.¨

 

Pandemi sürecinden önce satışlarınız hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Müşterilerimizle aile gibiyizdir. Bu süreçte de gönül bağımız hâlâ devam etmekte. Gelmemelerine rağmen arayıp sorarlar, sağolsunlar. Süreçten önce genellikle nargile cafe konseptinde ilerliyorduk. Restoran bölümümüz de vardı ama gelme amacı nargiledeydi. Oldukça yoğun bir müşteri akışımız vardı. Kitlenin birçoğu sabit müşterilerimizdi.

 

Pandemi süreci sizi nasıl etkiledi?

Mart ayında tutanakla kapatıldık, sonrasında restoran bölümüne ağırlık vermeye karar verdik. Elbette zarara uğradık, amacımız en az zararla atlatmaktı. Ama babamın düşüncesi sabitti: ¨Ben bu kapıyı kapatmayacağım!¨ Biz de öyle yaptık, kapıyı açık tuttuk. Dezenfeksiyon çalışmalarımızı yoğunlaştırdık, hijyeni en üst seviyeye çıkardık.

 

Kaleyi koruyan bir savaşçı gibi! Amazon kadınlar hâlâ bizimle, iyi ki bizimle. Bize her yeni güne umutla bakmayı öğretiyorlar.

 

Kirazsoft’un hangi çözümlerinden faydalanıyorsunuz? Kirazsoft hakkında bize neler söylemek istersiniz?

Karekod ile paket servis çözümünden faydalanıyoruz. İlyas ve Erkan Bey ile uzun zamandır süren bir güven ilişkimiz var. Ürünlerini satıp sizi bırakmıyorlar, her sorunda sizin yanınızdalar. Bir keresinde gece 11’de bir sorun için Erkan Bey’i aradım ve sorunum kısa süre içerisinde çözüldü. Bunu neden anlatıyorum? Gece saat 12’de olsa onlar bize evlerinden hizmet vermeye devam ediyor. Kirazsoft benim yanımda.

 

Güven. Her hâliyle huzur kokan bir kelime. Müşterilerimize sağladığımız bu duygu için mutluyuz.

Bi’ Röportaj’da bugünlük bu kadar.

Keyifli günler dileriz.