Bloglar

Dijital Menü (QR Kod Menü) ye Dair Her Şey

5 dakika okunma süresi.

5628

Dijital QR Menü nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte kullandığımız her şey dijitalleşmeye başlamıştır.Qr Menü 2020'nin başlarında çıkan ve hâlâ devam etmekte olan pandemi sürecinde hijyeni sağlamak ve teması olabildiğince aza indirmek için geliştirilen Temassız menü sistemidir. Dijital menü olarak da bilinir. 

Qr menü sadece teması azaltmak kalmayıp işletme sahibine de birçok avantaj sağlamaktadır. Dijital menü çıkmadan önce işletme sahipleri menülerini kâğıt veya plastik menü şeklinde bastırmaktaydı. İşletme sahibi menüsünü güncelleyebilmek için tekrardan bastırması gerekiyordu. Fakat dijital menüde ürünlerinizi anlık güncelleyebilir, fiyatlarını değiştirebilir, resimlerini güncelleyebilir ve birçok işlemi anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sizleri menünüzü tekrardan basma derdinden kurtaran bir sistemdir.

Aynı zamanda Qr menü ile evden de sipariş almanız mümkündür. 

 

Dijital Menünün avantajları nelerdir?  

Menünüzün dijital olmasının hem sizlere hem de müşterilerinize birçok yararı bulunmaktadır.

QR menü ile kendi online sipariş sisteminizi kurabilir ve komisyon derdinden kurtulabilirsiniz. Diğer online sipariş sistemlerine komisyon vermek yerine dijital menüde bulunan puan sistemi ile müşterilerinize puan kazandırıp müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz. Aynı zamanda Sadakat uygulamamız ile müşterilerinize işletmenizde de puan kazandırabilir veya puanını kullandırabilirsiniz.

Avantajlarını özetleyecek olursak;

 1. Komisyon derdinden kurtulursunuz.
 2. Ürünlerinizi online bir şekilde satmanıza olanak sağlar.
 3. Müşterileriniz için alternatif alışveriş seçeneği sunar.
 4. Menünüz her zaman güncel kalır
 5. Menünüzü dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zaman anlık şekilde güncelleyebilirsiniz
 6. Fiziksel olan menülerinizi bastırma maliyetlerinden kurtulursunuz
 7. Hataları en aza düşürürsünüz.
 8. Teması azaltır. 
 9. Müşteri memnuniyetini artırır. 
 10. Sadakat sistemi ile müşterilerinizin memnuniyetini en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Bunların yanı sıra birçok avantajı bulunmaktadır. Dilerseniz işletmeniz için online sipariş sistemi kurabilir ve mobil uygulama yapabiliriz. Web sitenize Online sipariş sistemini kurabiliriz.

 

Temassız Menü Nasıl Kullanılır?

İşletmenizin menüsünü oluşturduktan sonra sizlere özel Karekod tasarlamaktayız. Bu kare kodları masalarınıza yerleştirebilir veya dağıtabilirsiniz.  Müşterileriniz karekodu okutup menünüzü inceleyebilir veya sipariş verebilir. Sipariş size vermiş olduğumuz yönetim paneline düşmektedir. Yönetim panelinden kolayca siparişlerinizi takip edebilir, raporlarına bakabilir, siparişi kabul edebilir, beklemeye alabilir, durumunu değiştirebilirsiniz. Entegrasyonlarımız ile online bir şeklinde kredi kartı ile satış yapmanız da mümkündür. Dilerseniz direkt web sitesinden sipariş alabilirsiniz ayrıca Google Play ve App Store İçin uygulamanızı çıkarabiliriz.

 

Dijital QR Menü Nasıl Okutulur?

Kullandığınız cep telefonunuz iOS işletim sistemine sahipse kamerasını açıp QR kodu göstermeniz yeterlidir. Eğer ki kullandığınız cep telefonunuz Android işletim sistemine sahip ise kullanılan cihaza göre değişiklik göstermektedir ve bazı cihazlarda QR okutma özelliği bulunmamaktadır. Bunlarla uğraşmak istemezseniz sizler için hazırlamış olduğumuz okut.me sitesine giriş yapıp QR menünüzü sorunsuz bir şekilde okutabilirsiniz

 

QR kod menü nerelerde kullanılır?

Karekodun kullanım alanı çok fazla olduğundan dolayı birçok sektörde kullanılmaktadır. Bunlara örnek vermemiz gerekirse Market, Restaurant, Cafe, Bakkal, Otel, Bar, Çay bahçesi ve benzeri aklınıza gelebilecek birçok yerde kullanılmaktadır. 

 

QR menü nasıl satın alabilirim?

Sitemizde bulunan iletişim kısmındaki formu doldurmanız yeterlidir. Ekiplerimiz sizleri arayacaktır. Veya demo incele butonuna tıkladıktan sonra açılan formu doldurmanız yeterlidir. Formu gönderdikten sonra çıkan link ile demomuzu inceleyebilirsiniz.

QR Menü Paket Sipariş Sistemi

Evlerinden sipariş vermek isteyen müşteriler için üretilmiş bir sistemdir. İşletmeler müşterilerini gönderdikleri QR kod sayesinde tablet, telefon ve bilgisayar üzerinden sipariş verebilir. Verilen siparişler işletmenin admin paneline anında düşerek sipariş hazırlama süreci başlatılmış oluyor. Müşterileri her adımda bilgilendirmek adına SMS yoluyla bilgi verilir. Bunu talep eden işletmelere bu özellik uygulanmaktadır. 

QR Menü İle Hızlı Sipariş!


Müşterileriniz menü beklemeden, menü QR kodu ile saniyeler içersinde menüye ulaşabilir ve en hızlı şekilde sipariş verebilir. Yapmaları gereken akıllı telefonlarının kamerasının masadaki QR menü kodunu okutmak.


Dil Desteği


Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça menü dillerinin yanı sıra 100+ dilde menünüzü oluşturabilirsiniz. 


Kişiselleştirilmiş Deneyim Sunar


Kiraz logosunu ve renklerini kurumsal renklerinize çevirebilirsiniz. 


Hijyenik Ve Temassız Bir Şekilde Sipariş Alın


Temassız menü ile sipariş sürecinizi hem, çalışanlarınızı hem de müşterileriniz için çok daha güvenli ve hijyenik bir ortam sağlarsınız.


Daha Çok Müşteri Memnuniyeti


Dijital QR Menüde ürünlerinizin tanıtımını çok daha iyi yapabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin aklındaki soruları cevaplamış olursunuz ve müşterilerinize daha iyi bir hizmet sunmuş olursunuz.


Kişiselleştirilebilen Adres Yapısı


Dilerseniz QR Menünüzü kendi domaininiz üzerinde göstererek kurumsallığınıza olumlu katkı sağlayabilirsiniz. 


Sınırsız Kategori 


Online menü oluşturmak için istediğiniz kadar kategori ekleyebiliyorsunuz.


Rapor Sistemi 


Rapor sistemi, günlük, haftalık, aylık ve belirlenen tarih aralıklarına göre rapor alabilirsiniz. 


Satışlarınızı Artırır


Dijital QR Menü sayesinde ürünlerinizi görsel, dinamik ve etkileşimli bir şekilde sunarak satışlarınızı artırabilirsiniz. 
Daha birçok avantaj ile kirazmenu sistemi sayesinde hizmet kalitenizi artırabilirsiniz.


Tüm Siparişler Tek Ekranda

Size verdiğimiz admin panelinden tüm siparişler tek ekranda kolayca görülebilecektir. Garsonlar veya paket sipariş isteyen müşteriler sipariş girdiğinde yazıcılardan anında sipariş fişi alınabiliyor. İşletmecinin çok daha kolay bir şekilde hizmet etmesine yardımcı olan bir sistemdir. 

İşletme İçinde Sipariş

Evlerinde sipariş vermek isteyen müşteriler, QR kod okuyucu uygulamasıyla sipariş girmesi kolaylaşacaktır. Ödeyecekleri tutarı da görebilecekler. Pandemi esnasında ve sonrasında da yaygınlaşan ve çok daha sık kullanılan bu sistem, müşterilerinize sınırsız hizmet sunmakta.

Hızlı Ve Güvenilir Bir Sistem

Fiyat güncellemisini size verdiğimiz admin panelinden yapabilirsiniz. Böylelikle menüyü tekrardan bastırmak zorunda kalmayacaksınız. Tüm cep telefonlarına uygun olan bu sistem, QR menüye hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. 
Kurumsal görüntünüzü destekleyen bu sistem, temassız bir şekilde sipariş almanıza yardımcı olur.