Bloglar

Kendine Has Özellikleriyle Öne Çıkan En Popüler 4 Restoran Servis Çeşidi

2 dakika okunma süresi.

1212

Fransız Usulü Restoran Servisi

Lokanta konseptleri tasarlanırken en önemli kriter mekanın lokasyonu ve hedef kitledir. Hedeflenen kitlenin yaş aralığı, gelir düzeyi ve beklentileri iyi bir şekilde analiz edildiğinde konseptiniz için başarılı adımlar atılabilir. Örneğin, Afrika yemekleri konseptinde bir mekan tasarlamak istiyorsanız bu tür yemekleri tercih eden toplulukların yaşadığı güzergahları tercih edebilirsiniz.

 

Amerikan Usulü Restoran Servisi

Amerikan usulü, restaurant servis çeşitleri arasında Amerika’dan dünyaya yayılan bir yöntemdir. Ülkemizde en çok benimsenen servis çeşidi Amerikan usulüdür.

 

İngiliz Usulü Restoran Servisi

İngiliz servisi klasik İngiliz aile yapısının yemek yeme alışkanlığından doğmuştur. Bu servis yönteminde masadakiler yemekleri birbirine paslar. Ayrıca bu yöntemde garsonun temel görevi yemekleri bütün olarak kayık tabaklarla masaya bırakmak ve ara sıra masa kontrolü yapmaktır.

 

 

Rus Usulü Restoran Servisi

Rus Usulü servis resmi yemeklerde ve ziyafetlerde sıklıkla tercih edilir. Bu yöntemin en önemli özelliği bir show servisi olmasıdır. Rus servisin genel özellikleri şu şekildedir:

Sıcak yemekleri garsonlar orkestra eşliğinde getirir. Garsonlar salonda misafirleri selamlayarak farklı gösteriler yapar.

Garsonlar tabakları müşterilerin önüne aynı anda koyar ve servise başlar.