Bloglar

Satışlarınızı Arttıracak 6 Kampanya

0 dakika okunma süresi.

751

 

 

Hepimizi zorlayan 2020 yılı bitmek üzere. Öncelikle sizi azminiz için tebrik etmek istiyoruz. Bunca zorluğa rağmen işletmenizi ayakta tutmayı başardınız!

Bu zor günlerinizi kolaylaştıracak, sabah kahvesi dinamikliğindeki yazımızı siz güçlü işletmelere armağan ediyoruz.

İşletmenizin satışlarını arttırma garantisi verdiğimiz kampanya fikirlerimizle, keyifli okumalar diliyoruz.

 

 

1.İlk Siparişe Hediye Verin

Sanıyoruz en sevilen ve çok tercih edilen kampanya türü bu olsa gerek! Müşteriler ilk satın alma işleminde elde edecekleri kazanca bayılır. Bu kampanyayı satrançtaki vezir taşı gibi düşünün ve iyi kullanın. %50’si bedava, tatlı bedava, 20 tl’si bizden! Bu hediyelerden bazıları.

 

2.Sürekli İndirim Gerçekleştirin

Müşteriyi muhteşem tatlarınıza alıştırana kadar onlara indirim sunmanızı tavsiye ediyoruz. %20-10 arası bir indirim ilk siparişten sonra da müşterinizin sizden tekrar ürün siparişi vermesini sağlayacaktır.

Ayrıca onlara kısa süreli indirimler de sunmanızı tavsiye ediyoruz. İki saatlik indirim, haftasonuna özel indirim müşterilerinizin planlarında yokken sipariş vermelerini sağlar

 

3.Doğum Günlerini Unutmayın

Müşterilerinizin doğum günlerinde yanında olun! Özel günlerin insanların zihninde unutulmaz bir tarafı olduğunu hepimiz biliriz. Doğum gününe ya da doğum ayına özel indirim ve hediyeler sunun. Zarif hareketiniz onlar için kıymetli olacaktır.

 

4.Arkadaşına Öner

Araştırmalara göre kullanıcılar ürün tercihinde bir yakınının fikrine ihtiyaç duyuyor. Aile ve arkadaşlarının önerileri müşteriler için her zaman önemli olmuştur. Siz de işletmenizde Arkadaşına Öner uygulaması başlatıp müşteri kitlenizi arttırabilirsiniz. Tavsiye veren ve tavsiyeyle gelen müşteriye indirim ve hediyeler armağan edebilirsiniz.

 

5.Parapuan Sistemi Oluşturun

Müşterilerin alışverişlerinde kullanabilecekleri bir parapuan altyapısı kurun. Her işlem yaptıklarında kullanıcı hesaplarına belli miktarda parapuan düşsün. Bu parapuanları sonraki alışverişlerinde diledikleri gibi kullanabilirler.

 

6.Damgalı Kartlar Kullanın

Bir alışveriş kotası belirleyin. Örneğin; müşteriniz minimum 30 tl’lik 10 ayrı alışveriş yapsın. Bu alışverişleri kartlarına işaretleyin ve 11. alışverişte kullanması için 30 tl hediye edin. Sadakat modülü olarak da bilinen bu uygulama şekli müşterilerinizin sizden alışveriş yapması için bir motivasyon sağlayacak.

 

Satışlarınızı arttırmada kampanyaların önemini bu kampanyaları uyguladıkça daha iyi göreceksiniz. Müşteriyi aktif tutmak için kampanyaların size çok faydası olacaktır.

Bol satışlı günler dileriz.

Sağlıcakla kalın.