Bloglar

Dijital Menü

0 dakika okunma süresi.

565

Dijital Menü Nedir?

 
Dijital menü, işletmenizde satışı yürütülmekte olan ürünlerin fotograflarıyla birlikte dijital bir ortama aktarılmasıdır. Geleneksel yöntemlerin oldukça dışında kalan bu yöntemin pandemi koşulları sebebiyle kullanımı artmıştır.
 
Pandemi sürecinden önce tablet aracılığı menünün dijital olarak müşterilere sunulmaya başlandığını biliyoruz. Fakat, dijital menünün son zamanlarda kullanım şekli tamamen temassızlığa dönüştü. Qr code, yani karekod teknolojisi içine sıkıştırılan içerik sayesinde kullanıcılar işletme içinde ya da dışında menüye ulaşabiliyordu.
 
Sıfır temas!
 
Yapmaları gereken tek şey kendilerine ait mobil cihazlar aracılığıyla işletmeye ait karekodu taratmak. İşte, menü karşılarında!

 

Dijital Menünün Avantajları

 

  • Burada öncelikle sayfalarca basılan ve büyük bir kâğıt israfına yol açan klasik menülerden söz etmeliyiz. Dijital menü çevre dostudur, ağaçların bizimle kalmasını bizden çok ister!
  • Klasik menünün masaya ulaştırılacağı, ardından toplanılacağı ve tek tek siparişlerin alınacağı süreç geçmişte kaldı. Bu süreç sadece zaman kaybından ibarettir. Dijital menü, zaman kazandırır. En büyük ihtiyacımız olan zamanın bizde kalmasını sağlar.
  • Sunulacak sınırsız ürün sayısından da bahsetmeliyiz. Dijital menü, içerisinden binlerce hatta yüzbinlerce ürün sığdırabilir. Görselleriyle birlikte! Burada ciddi bir veri kullanımından söz ediyoruz, bu esaslı bir noktadır.
  • Temassızlık! Günümüze altın harflerle yazılan o müthiş kavram. Pandemi vakaları sonucuyla hayatımıza girdi ve hayatımızı kolay kolay terkedeceğini de pek sanmıyoruz. Dijital menü size bu temassızlığı sunuyor.
  • Dijital menü, müşterideki imajınızı arttıracaktır. Bu konudan şu yazımızda bahsetmiştik. Çağa ne kadar hızlı ayak uydurursanız müşterilerin gözünde de o kadar hızlı yükseleceksiniz.
  • Hijyeniktir! En güvenli menü sunma şekli, dijital menüdür. En etkili dezenfektanların bile yüzeylerde %99.8 oranında temizlik sağladığını biliyoruz. Klasik menülerde çok fazla temas vardır. Temizlenmesi zordur.

  • Kolay güncelleme! Dijital menü sayesinde yapmak istediğiniz yenilik kolayca gerçekleşecek. Menüyü güncellemek için matbaa masrafını göze almanıza gerek yok.

 

Dijital Menü Nasıl Yapılır?

 

Bu en kolay kısım! İşletmenizin satışta olan ürünlerini görselleriyle birlikte Kirazsoft’a iletmeniz yeterli.

Kirazsoft yazılım ekibi, titizlikle yürüteceği çalışma sonucunda dijital menünüzü hazırlayacaktır. Ardından işletmenize özel hazırlanmış karekod tasarımını size sunacaktır.

İşte, dijital menünüz hazır.

Size, yalnızca bu karekodu müşterilere ulaştırmak kalıyor.

Müşterileriniz karekodu okutacak ve tercihinize göre web sayfanıza ya da mobil uygulamanıza giriş yapacaktır. Tüm ürünleriniz ekranda!

Kirazsoft, değişen çağda gelişen teknolojileriyle yanınızda!

Keyifli günler dileriz.